Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Termék címkék:
Valentinday_14 vitaminok15

Netamin Metil B-komplex Mátrix kapszula, 30 db

4.275 Ft
Menny.:db
Maximálisan rendelhető mennyiség: 1!
Cikkszám: 5999861951840
A gyártó összes terméke: Netamin
Raktárkészlet: Raktáron
Szerezhető hűségpontok: 86

Leírás és Paraméterek

TELJES spektrumú B-komplex, optimalizálva a kiemelkedő hatás és hasznosulás érdekében!
Egy B-komplex készítményt pofonegyszerű összeállítani: bele kell tenni mind a 8-féle B-vitamint és kész is! Vagy mégsem? Ne elégedj meg ennyivel, hiszen óriási különbség tud lenni két, látszólag egyforma B-komplex termék között is – felszívódás, hatékonyság és ebből fakadóan az egészségre gyakorolt pozitív hatás tekintetében is! Nemcsak a B-vitaminok jelenléte számít, hanem azok mennyisége és vegyületformája, illetve a kiegészítő extra hatóanyagok is, melyek akár jelentős mértékben támogathatják a B-vitaminok élettani hatásait.

A Netamin szakértőivel kitűztük célul, hogy olyan B-vitamin komplex készítményt hozunk létre, ami minden szempontból a lehető legjobb!

Először is tekintsük át, hogy milyen formák találhatóak a Netamin Metil B-komplex Mátrix kapszulában, és miért is ezekre esett a választásunk!

B1-vitamin: kizárólag tiamin-hidroklorid formát használtunk, mivel kutatások alapján az étrend-kiegészítőkben használható formák között nincs felszívódás terén különbség: mind ugyanúgy szabad tiaminra bomlik le, így válik a sejtek számára hasznosíthatóvá (a sejteken belül alakul át a tiamin bioaktív formává).
 
B2-vitamin: elsősorban riboflavin formát használtunk, kisebb arányban a vízoldékonyabb, így még gyorsabban felszívódó riboflavin-5’-foszfát formát is – utóbbinak más előnye nincs, hiszen riboflavinná kell lebomlania a felszívódáshoz.
 
B3-vitamin: kizárólag nikotinamid (más néven niacinamid) formát használtunk, mivel ez csaknem 100%-ban felszívódik, míg a gyakran tévesen jobbnak ítélt inozit-hexanikotinát átlagosan 30%-kal alacsonyabb felszívódású.
 
B5-vitamin: kizárólag kalcium-D-pantotenát formát használtunk, mivel ez a forma hasznosul a legjobban (vagy legfeljebb ugyanolyan jól, mint a sokkal drágább pantetin nevű forma).
 
B6-vitamin: piridoxin-hidroklorid és piridoxál-5’-foszfát formát is használtunk, egyenlő arányban, mivel kutatások szerint így garantálható a leghatékonyabb B6-vitamin-pótlás – függetlenül az esetleges egészségi problémáktól, melyek befolyásolhatják egyik vagy másik forma átalakítását a sejtekben hasznosítható formává.
 
B7-vitamin: kizárólag D-biotin formát használtunk, mivel csak ez a forma fordul elő a természetben és ennek van teljes biológiai aktivitása.
 
B9-vitamin: kizárólag aktív L-metil-folát formát használtunk, mivel ezt a szervezet közvetlenül, átalakítás nélkül fel tudja használni és bizonyítottan kiválóan hasznosul (az emberek akár 60%-a nem képes megfelelően átalakítani a szintetikus folsavat!).
 
B12-vitamin: kizárólag aktív metilkobalamin formát használtunk, mivel kutatások szerint ez a szervezetben legjobban hasznosuló forma, amely több vizsgálat alapján még egyes pozitív hatások terén is felülmúlhatja a többi kobalamin formát.
A 8 B-vitamin mellett további fontos hatóanyagok is találhatóak a termékben!

Betain: A betain (másik nevén trimetil-glicin, TMG) egy természetes aminosav, amely számos élelmiszerben megtalálható – pl. cékla, spenót, teljes kiőrlésű gabonák – és a szervezetünk elő tudja állítani kolinból. Alapvető szerepet játszik a metiláció folyamatában (a folát, B2-, B6- és B12-vitamin, kolin és metionin mellett), ami elengedhetetlen egészségünk megőrzéséhez: a sejtosztódáshoz, a DNS és RNS szintézishez, a szív-érrendszer, immunrendszer, idegrendszer megfelelő működéséhez, a hormonegyensúlyhoz, az energiatermeléshez és a méregtelenítéshez is. Kutatások alapján a betain és a folát szerepe a metilációban szorosan összefügg egymással, szükség esetén kompenzálni tudják egymás hiányát.

Kolin: A kolin egy esszenciális tápanyag – létfontosságú szervezetünk megfelelő működéséhez és az egészségünk megőrzéséhez, ám mivel testünk kis mennyiségben állítja csak elő, ezért a legtöbbet étrenddel, illetve étrend-kiegészítéssel kell bevinnünk. Vízben oldódó, szerves anyag, amit B4-vitamin néven is ismert, bár hivatalosan nem tagja a B-komplex családnak. A kolin a szervezetben a foláttal, a B2-, B6- és B12-vitaminnal és a betainnal közösen alapvetőek a metilációhoz, így a kolin is hozzájárul a normál homocisztein-anyagcseréhez. Emellett a normál zsíranyagcserét és a normál májműködés fenntartását is támogatja, valamint az agy és idegrendszer számára fontos ingerületátvivő anyag, az acetilkolin előanyaga.

Mio-inozitol: Az inozitol egy természetes anyag, kémiai szerkezetét tekintve egyszerű szénhidrát. 9 különböző formája van, ám legnagyobb mennyiségben a mio-inozitol fordul elő a természetben és az egészséges emberi szervezetben is. Korábban B8-vitaminként tartották számon, de mint később kiderült, valójában nem sorolható a vitaminok közé – így „nem hivatalos” B-vitamin lett belőle. Fontossága azonban megkérdőjelezhetetlen: kutatások sora igazolja, hogy számos biológiai folyamatban kulcsszerepet játszik. A B-vitaminok hatását több területen is kiegészíti, támogatja: zsíranyagcsere, mentális egészség és neurotranszmitter-funkció, sejtkommunikáció, vércukorszint-szabályozás.

PABA: A para-amino-benzoesav (röviden PABA vagy más néven 4-aminobenzoesav) a B-komplex család egyik „nem hivatalos tagja”. B10-vitaminként is ismert, habár szigorú értelemben véve nem igazi vitamin. Megtalálható például a belsőségekben, gombákban, teljes kiőrlésű gabonákban és a spenótban is. Szervezetünkben a PABA-t a bélbaktériumok felhasználhatják folát előállítására – ez ugyanakkor nem biztosít elegendő folátot, ezért azt külső forrásból is feltétlenül be kell vinnünk. A PABA a tetrahidrofolát koenzim részeként segíti az aminosavak anyagcseréjét és a vörösvérsejtek képződését is, és segítheti a pantoténsav (B5-vitamin) megfelelő hasznosítását.

Piperin: A piperin egy alkaloid vegyület, a fekete bors fő hatóanyaga, ennek köszönheti jellegzetes ízét. Kutatások alapján a piperin elősegítheti bizonyos tápanyagok jobb felszívódását, beleértve olyan vízoldékony vitaminokat is, mint a B1-, B2-, B6- és B12-vitamin, a B3-vitamin nikotinamid (vagy más néven niacinamid) formája és folát. A vizsgálati eredmények alapján elmondható, hogy a piperin legalább 30%-kal fokozhatja a vitaminok és egyéb tápanyagok felszívódását. Több lehetséges hatásmechanizmust is beazonosítottak már: az emésztőenzimek serkentése, egyéb lebontó-átalakító enzimekre gyakorolt hatás, a bélrendszer vérellátásának fokozása.

Amit érdemes tudni a B-komplex vitaminokról
A B-vitaminokat komplexnek is szokás nevezni, mivel sose fordulnak elő izolálva a természetben, hanem állandóan együtt vannak. A B-komplex csoport tagjai számtalan fontos szerepet játszanak szervezetünkben, de leggyakrabban a fáradtság elleni küzdelem, az egészséges idegrendszer, és az egészséges anyagcsere-folyamatok fenntartása kapcsán találkozunk velük. Mivel a B-vitaminok szorosan kötődnek egymáshoz – együttesen vesznek részt az energiatermelési folyamatokban, az idegrendszer működésében – és egymás hatását erősítik (szinergiában fejtik ki a hatásukat), ezért célszerű együtt bevinnünk őket. Természetesen emellett minden egyes B-vitaminnak vannak egyedi tulajdonságai is, amikről részletesebben lentebb olvashatsz.

Melyik B-vitamin mire jó?
A szervezetnek mindegyik B-vitaminra szüksége van, az egyik nem helyettesíti a másikat. Testünk magától egyiket sem tudja előállítani. Vízoldékony vitaminok révén könnyen kiürülnek a szervezetből, így napi rendszerességgel kell pótolnunk őket.

B1-vitamin (tiamin):
Elsősorban a szénhidrátokat energiává átalakító enzimek szabályos működéséért, valamint a gerincvelő és az agy közötti jelátvitelért felelős. Hozzájárul a szív és az idegrendszer megfelelő működéséhez, a megfelelő pszichológiai funkció fenntartásához. Dohányzás, alkohol- vagy sok cukor fogyasztás, fogamzásgátló tabletta szedése esetén fokozott szükség van erre a vitaminra.

B2-vitamin (riboflavin):
A B2-vitamin a bőr és a nyálkahártya felépítését segíti, fontos szerepe van a méregtelenítésben és segíti a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelmét. Hozzájárul a vörösvérsejtek normál állapotának fenntartásához, a normál vasanyagcseréhez és az idegrendszer normál működéséhez is. Védi a szem nyálkahártyáját, javítja a szem alkalmazkodóképességét, a normál látást támogatja.

B3-vitamin (niacin):
A B3-vitaminnak, a többi B-vitaminhoz hasonlóan, a fehérje-, a zsír- és a szénhidrát anyagcserében van szerepe, hozzájárul az energiatermelő folyamatokhoz, a fáradtság és kifáradás csökkentéséhez. A bőr és nyálkahártyák egészségének fenntartásához is fontos, hatással van az izmok és az idegek regenerációjára, illetve részt vesz egyes hormonális folyamatokban is.

B5-vitamin (pantoténsav):
Több mint száz fontos élettani reakcióban vesz részt, köztük a zsírsavak anyagcseréjében, a nemi hormonok és egyes ingerületátvivő anyagok szintézisében. Részt vesz a normál energiatermelő folyamatokban, segíthet megőrizni a bőr és a haj egészségét. Segíti a szervezet védekező munkáját is, az ellenanyagok szintézise által. Hatásos segítség lehet fáradtság, stressz ellen.

B6-vitamin (piridoxin):
Fő feladata a fehérje- és aminosav-anyagcsere irányítása: koenzimként több mint hatvan enzimrendszerben működik közre. A B6-vitamin jelenléte fontos az immunrendszer normál működéséhez, a normál pszichológiai funkció fenntartásához, a normál vörösvérsejt-képződéshez, az idegrendszer normál működéséhez. Hozzájárul a hormonális aktivitás szabályozásához.

B7-vitamin (biotin):
A biotint gyakran nevezik szépségvitaminnak is, mivel nagyban hozzájárul a bőr, a haj és a köröm egészségéhez. Szerepet játszik az egészséges sejtnövekedésben, valamint szervezetünk teljes anyagcseréjében. Hozzájárul a normál pszichológiai funkció fenntartásához, az idegrendszer normál működéséhez, a nyálkahártyák normál állapotának fenntartásához.

B9-vitamin (folát):
Nagyon fontos szerepe van a szervezetben, hiánya sajnos mégis rendkívül gyakori. Magyarországon az átlagos napi folátbevitel nőknél 150 µg alatt van, férfiaknál pedig 160-180 µg.55 Az optimális legalább 400 µg lenne! A folát hozzájárul a normál vérképződéshez és homocisztein-anyagcseréhez, az immunrendszer megfelelő működéséhez. Terhesség alatt részt vesz az anyai szövetek növekedésében.

B12-vitamin (kobalamin):
A B12 hozzájárul az idegrendszer és immunrendszer normál működéséhez, a normál vörösvérsejt-képződéshez és homocisztein-anyagcseréhez, a fáradtság csökkentéséhez, és segít fenntartani a normál pszichológiai funkciókat. Hiányára utalhat a fáradtság, ingerlékenység, száraz bőr, törékeny haj. Pótlása kiemelten fontos vegánoknak, vegetáriánusoknak.

Kiknek ajánlott a szedése?
Az igazság az, hogy mindenkinek szüksége van B-vitaminokra, hiszen nélkülözhetetlenek az emberi szervezet számára. Nagyon sokan nem is tudják, hogy fizikai-szellemi panaszaikért – mint a fáradékonyság, dekoncentráltság – a B-vitamin hiány felelhet. Ugyanakkor bizonyos élethelyzetekben kiemelten ajánlott a B-vitamin komplex szedése.

Idegrendszeri problémákkal küzdőknek, mert a legtöbb B-vitamin szükséges az idegrendszer egészséges működéséhez.
Stressz esetén, mert rendszeres és tartós feszültség idején szervezetünk tápanyag- és energiatartalékai kimerülhetnek. A B-vitaminok köztudottan segítik a stressz csökkentését, a feszültség oldását, erősítik az idegrendszert.
Vegetáriánusoknak, vegánoknak, mert a B12 vitaminhiány nagyon gyakori ilyen esetekben. (De akár a megfelelő folátbevitel sem garantált a növényi étrendet követőknél!)
Sportolóknak, mert a B-vitaminok részt vesznek a normál energiatermelésben, segítik az immunrendszer egészséges működését, az anyagcsere megfelelő működését.
Fáradékonyaknak, mert a B-vitaminok hozzájárulnak a fáradtság és a kifáradás csökkentéséhez. Kiemelten fontos bevitelük a tavaszi és őszi fáradtság időszakában.
Fokozott szellemi és fizikai munkát végzőknek, mert a B-komplex vitaminok segítik a koncentráló készséget, javítják az emlékező tehetséget és a fizikai teljesítőképességre is pozitívan hatnak.
Haj és bőr problémák esetén (pl. száraz, töredezett haj, hajhullás, bőrszárazság), mert a B-vitaminok – különösen a biotin, niacin, és B2-vitamin – számos módon segítik fenntartani a bőr és a haj egészségét.
Az immunrendszer erősítésére, mert a B-vitaminok közül a B6- és B12-vitamin és a folát is hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez.

OGYÉI szám: 34927/2024

Leírás

TELJES spektrumú B-komplex, optimalizálva a kiemelkedő hatás és hasznosulás érdekében!
Egy B-komplex készítményt pofonegyszerű összeállítani: bele kell tenni mind a 8-féle B-vitamint és kész is! Vagy mégsem? Ne elégedj meg ennyivel, hiszen óriási különbség tud lenni két, látszólag egyforma B-komplex termék között is – felszívódás, hatékonyság és ebből fakadóan az egészségre gyakorolt pozitív hatás tekintetében is! Nemcsak a B-vitaminok jelenléte számít, hanem azok mennyisége és vegyületformája, illetve a kiegészítő extra hatóanyagok is, melyek akár jelentős mértékben támogathatják a B-vitaminok élettani hatásait.

A Netamin szakértőivel kitűztük célul, hogy olyan B-vitamin komplex készítményt hozunk létre, ami minden szempontból a lehető legjobb!

Először is tekintsük át, hogy milyen formák találhatóak a Netamin Metil B-komplex Mátrix kapszulában, és miért is ezekre esett a választásunk!

B1-vitamin: kizárólag tiamin-hidroklorid formát használtunk, mivel kutatások alapján az étrend-kiegészítőkben használható formák között nincs felszívódás terén különbség: mind ugyanúgy szabad tiaminra bomlik le, így válik a sejtek számára hasznosíthatóvá (a sejteken belül alakul át a tiamin bioaktív formává).
 
B2-vitamin: elsősorban riboflavin formát használtunk, kisebb arányban a vízoldékonyabb, így még gyorsabban felszívódó riboflavin-5’-foszfát formát is – utóbbinak más előnye nincs, hiszen riboflavinná kell lebomlania a felszívódáshoz.
 
B3-vitamin: kizárólag nikotinamid (más néven niacinamid) formát használtunk, mivel ez csaknem 100%-ban felszívódik, míg a gyakran tévesen jobbnak ítélt inozit-hexanikotinát átlagosan 30%-kal alacsonyabb felszívódású.
 
B5-vitamin: kizárólag kalcium-D-pantotenát formát használtunk, mivel ez a forma hasznosul a legjobban (vagy legfeljebb ugyanolyan jól, mint a sokkal drágább pantetin nevű forma).
 
B6-vitamin: piridoxin-hidroklorid és piridoxál-5’-foszfát formát is használtunk, egyenlő arányban, mivel kutatások szerint így garantálható a leghatékonyabb B6-vitamin-pótlás – függetlenül az esetleges egészségi problémáktól, melyek befolyásolhatják egyik vagy másik forma átalakítását a sejtekben hasznosítható formává.
 
B7-vitamin: kizárólag D-biotin formát használtunk, mivel csak ez a forma fordul elő a természetben és ennek van teljes biológiai aktivitása.
 
B9-vitamin: kizárólag aktív L-metil-folát formát használtunk, mivel ezt a szervezet közvetlenül, átalakítás nélkül fel tudja használni és bizonyítottan kiválóan hasznosul (az emberek akár 60%-a nem képes megfelelően átalakítani a szintetikus folsavat!).
 
B12-vitamin: kizárólag aktív metilkobalamin formát használtunk, mivel kutatások szerint ez a szervezetben legjobban hasznosuló forma, amely több vizsgálat alapján még egyes pozitív hatások terén is felülmúlhatja a többi kobalamin formát.
A 8 B-vitamin mellett további fontos hatóanyagok is találhatóak a termékben!

Betain: A betain (másik nevén trimetil-glicin, TMG) egy természetes aminosav, amely számos élelmiszerben megtalálható – pl. cékla, spenót, teljes kiőrlésű gabonák – és a szervezetünk elő tudja állítani kolinból. Alapvető szerepet játszik a metiláció folyamatában (a folát, B2-, B6- és B12-vitamin, kolin és metionin mellett), ami elengedhetetlen egészségünk megőrzéséhez: a sejtosztódáshoz, a DNS és RNS szintézishez, a szív-érrendszer, immunrendszer, idegrendszer megfelelő működéséhez, a hormonegyensúlyhoz, az energiatermeléshez és a méregtelenítéshez is. Kutatások alapján a betain és a folát szerepe a metilációban szorosan összefügg egymással, szükség esetén kompenzálni tudják egymás hiányát.

Kolin: A kolin egy esszenciális tápanyag – létfontosságú szervezetünk megfelelő működéséhez és az egészségünk megőrzéséhez, ám mivel testünk kis mennyiségben állítja csak elő, ezért a legtöbbet étrenddel, illetve étrend-kiegészítéssel kell bevinnünk. Vízben oldódó, szerves anyag, amit B4-vitamin néven is ismert, bár hivatalosan nem tagja a B-komplex családnak. A kolin a szervezetben a foláttal, a B2-, B6- és B12-vitaminnal és a betainnal közösen alapvetőek a metilációhoz, így a kolin is hozzájárul a normál homocisztein-anyagcseréhez. Emellett a normál zsíranyagcserét és a normál májműködés fenntartását is támogatja, valamint az agy és idegrendszer számára fontos ingerületátvivő anyag, az acetilkolin előanyaga.

Mio-inozitol: Az inozitol egy természetes anyag, kémiai szerkezetét tekintve egyszerű szénhidrát. 9 különböző formája van, ám legnagyobb mennyiségben a mio-inozitol fordul elő a természetben és az egészséges emberi szervezetben is. Korábban B8-vitaminként tartották számon, de mint később kiderült, valójában nem sorolható a vitaminok közé – így „nem hivatalos” B-vitamin lett belőle. Fontossága azonban megkérdőjelezhetetlen: kutatások sora igazolja, hogy számos biológiai folyamatban kulcsszerepet játszik. A B-vitaminok hatását több területen is kiegészíti, támogatja: zsíranyagcsere, mentális egészség és neurotranszmitter-funkció, sejtkommunikáció, vércukorszint-szabályozás.

PABA: A para-amino-benzoesav (röviden PABA vagy más néven 4-aminobenzoesav) a B-komplex család egyik „nem hivatalos tagja”. B10-vitaminként is ismert, habár szigorú értelemben véve nem igazi vitamin. Megtalálható például a belsőségekben, gombákban, teljes kiőrlésű gabonákban és a spenótban is. Szervezetünkben a PABA-t a bélbaktériumok felhasználhatják folát előállítására – ez ugyanakkor nem biztosít elegendő folátot, ezért azt külső forrásból is feltétlenül be kell vinnünk. A PABA a tetrahidrofolát koenzim részeként segíti az aminosavak anyagcseréjét és a vörösvérsejtek képződését is, és segítheti a pantoténsav (B5-vitamin) megfelelő hasznosítását.

Piperin: A piperin egy alkaloid vegyület, a fekete bors fő hatóanyaga, ennek köszönheti jellegzetes ízét. Kutatások alapján a piperin elősegítheti bizonyos tápanyagok jobb felszívódását, beleértve olyan vízoldékony vitaminokat is, mint a B1-, B2-, B6- és B12-vitamin, a B3-vitamin nikotinamid (vagy más néven niacinamid) formája és folát. A vizsgálati eredmények alapján elmondható, hogy a piperin legalább 30%-kal fokozhatja a vitaminok és egyéb tápanyagok felszívódását. Több lehetséges hatásmechanizmust is beazonosítottak már: az emésztőenzimek serkentése, egyéb lebontó-átalakító enzimekre gyakorolt hatás, a bélrendszer vérellátásának fokozása.

Amit érdemes tudni a B-komplex vitaminokról
A B-vitaminokat komplexnek is szokás nevezni, mivel sose fordulnak elő izolálva a természetben, hanem állandóan együtt vannak. A B-komplex csoport tagjai számtalan fontos szerepet játszanak szervezetünkben, de leggyakrabban a fáradtság elleni küzdelem, az egészséges idegrendszer, és az egészséges anyagcsere-folyamatok fenntartása kapcsán találkozunk velük. Mivel a B-vitaminok szorosan kötődnek egymáshoz – együttesen vesznek részt az energiatermelési folyamatokban, az idegrendszer működésében – és egymás hatását erősítik (szinergiában fejtik ki a hatásukat), ezért célszerű együtt bevinnünk őket. Természetesen emellett minden egyes B-vitaminnak vannak egyedi tulajdonságai is, amikről részletesebben lentebb olvashatsz.

Melyik B-vitamin mire jó?
A szervezetnek mindegyik B-vitaminra szüksége van, az egyik nem helyettesíti a másikat. Testünk magától egyiket sem tudja előállítani. Vízoldékony vitaminok révén könnyen kiürülnek a szervezetből, így napi rendszerességgel kell pótolnunk őket.

B1-vitamin (tiamin):
Elsősorban a szénhidrátokat energiává átalakító enzimek szabályos működéséért, valamint a gerincvelő és az agy közötti jelátvitelért felelős. Hozzájárul a szív és az idegrendszer megfelelő működéséhez, a megfelelő pszichológiai funkció fenntartásához. Dohányzás, alkohol- vagy sok cukor fogyasztás, fogamzásgátló tabletta szedése esetén fokozott szükség van erre a vitaminra.

B2-vitamin (riboflavin):
A B2-vitamin a bőr és a nyálkahártya felépítését segíti, fontos szerepe van a méregtelenítésben és segíti a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelmét. Hozzájárul a vörösvérsejtek normál állapotának fenntartásához, a normál vasanyagcseréhez és az idegrendszer normál működéséhez is. Védi a szem nyálkahártyáját, javítja a szem alkalmazkodóképességét, a normál látást támogatja.

B3-vitamin (niacin):
A B3-vitaminnak, a többi B-vitaminhoz hasonlóan, a fehérje-, a zsír- és a szénhidrát anyagcserében van szerepe, hozzájárul az energiatermelő folyamatokhoz, a fáradtság és kifáradás csökkentéséhez. A bőr és nyálkahártyák egészségének fenntartásához is fontos, hatással van az izmok és az idegek regenerációjára, illetve részt vesz egyes hormonális folyamatokban is.

B5-vitamin (pantoténsav):
Több mint száz fontos élettani reakcióban vesz részt, köztük a zsírsavak anyagcseréjében, a nemi hormonok és egyes ingerületátvivő anyagok szintézisében. Részt vesz a normál energiatermelő folyamatokban, segíthet megőrizni a bőr és a haj egészségét. Segíti a szervezet védekező munkáját is, az ellenanyagok szintézise által. Hatásos segítség lehet fáradtság, stressz ellen.

B6-vitamin (piridoxin):
Fő feladata a fehérje- és aminosav-anyagcsere irányítása: koenzimként több mint hatvan enzimrendszerben működik közre. A B6-vitamin jelenléte fontos az immunrendszer normál működéséhez, a normál pszichológiai funkció fenntartásához, a normál vörösvérsejt-képződéshez, az idegrendszer normál működéséhez. Hozzájárul a hormonális aktivitás szabályozásához.

B7-vitamin (biotin):
A biotint gyakran nevezik szépségvitaminnak is, mivel nagyban hozzájárul a bőr, a haj és a köröm egészségéhez. Szerepet játszik az egészséges sejtnövekedésben, valamint szervezetünk teljes anyagcseréjében. Hozzájárul a normál pszichológiai funkció fenntartásához, az idegrendszer normál működéséhez, a nyálkahártyák normál állapotának fenntartásához.

B9-vitamin (folát):
Nagyon fontos szerepe van a szervezetben, hiánya sajnos mégis rendkívül gyakori. Magyarországon az átlagos napi folátbevitel nőknél 150 µg alatt van, férfiaknál pedig 160-180 µg.55 Az optimális legalább 400 µg lenne! A folát hozzájárul a normál vérképződéshez és homocisztein-anyagcseréhez, az immunrendszer megfelelő működéséhez. Terhesség alatt részt vesz az anyai szövetek növekedésében.

B12-vitamin (kobalamin):
A B12 hozzájárul az idegrendszer és immunrendszer normál működéséhez, a normál vörösvérsejt-képződéshez és homocisztein-anyagcseréhez, a fáradtság csökkentéséhez, és segít fenntartani a normál pszichológiai funkciókat. Hiányára utalhat a fáradtság, ingerlékenység, száraz bőr, törékeny haj. Pótlása kiemelten fontos vegánoknak, vegetáriánusoknak.

Kiknek ajánlott a szedése?
Az igazság az, hogy mindenkinek szüksége van B-vitaminokra, hiszen nélkülözhetetlenek az emberi szervezet számára. Nagyon sokan nem is tudják, hogy fizikai-szellemi panaszaikért – mint a fáradékonyság, dekoncentráltság – a B-vitamin hiány felelhet. Ugyanakkor bizonyos élethelyzetekben kiemelten ajánlott a B-vitamin komplex szedése.

Idegrendszeri problémákkal küzdőknek, mert a legtöbb B-vitamin szükséges az idegrendszer egészséges működéséhez.
Stressz esetén, mert rendszeres és tartós feszültség idején szervezetünk tápanyag- és energiatartalékai kimerülhetnek. A B-vitaminok köztudottan segítik a stressz csökkentését, a feszültség oldását, erősítik az idegrendszert.
Vegetáriánusoknak, vegánoknak, mert a B12 vitaminhiány nagyon gyakori ilyen esetekben. (De akár a megfelelő folátbevitel sem garantált a növényi étrendet követőknél!)
Sportolóknak, mert a B-vitaminok részt vesznek a normál energiatermelésben, segítik az immunrendszer egészséges működését, az anyagcsere megfelelő működését.
Fáradékonyaknak, mert a B-vitaminok hozzájárulnak a fáradtság és a kifáradás csökkentéséhez. Kiemelten fontos bevitelük a tavaszi és őszi fáradtság időszakában.
Fokozott szellemi és fizikai munkát végzőknek, mert a B-komplex vitaminok segítik a koncentráló készséget, javítják az emlékező tehetséget és a fizikai teljesítőképességre is pozitívan hatnak.
Haj és bőr problémák esetén (pl. száraz, töredezett haj, hajhullás, bőrszárazság), mert a B-vitaminok – különösen a biotin, niacin, és B2-vitamin – számos módon segítik fenntartani a bőr és a haj egészségét.
Az immunrendszer erősítésére, mert a B-vitaminok közül a B6- és B12-vitamin és a folát is hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez.

OGYÉI szám: 34927/2024

Hasonló termékek

Swanson P-5-P 40 mg, 60 db

4.340 Ft
A gyártó összes terméke: Swanson
Cikkszám: 087614210278
0 db (Beszerzés: 1-3 m.nap)

Vitaking B12 vitamin 1000µg 60db

4.160 Ft
A gyártó összes terméke: Vitaking
Cikkszám: 5999571380176
0 db (Beszerzés: 1-3 m.nap)

Nordvital b12-vitamin 1000mcg vegán kapszula, 60 db

4.415 Ft
A gyártó összes terméke: Nordvital
Cikkszám: 5999861777112
0 db (Beszerzés: 1-3 m.nap)

BioCo B-vitamin Komplex Forte, 100 db tabletta

4.445 Ft
A gyártó összes terméke: BioCo
Cikkszám: 5998607102232
0 db (Beszerzés: 1-3 m.nap)

Bioheal b-vitamin komplex filmtabletta, 70 db

4.485 Ft
A gyártó összes terméke: Bioheal
Cikkszám: 5999088301701
0 db (Beszerzés: 1-3 m.nap)

Sanct Bernhard B-komplex kapszula, 150 db

4.010 Ft
A gyártó összes terméke: Sanct Bernhard
Cikkszám: 4250382203902
0 db (Beszerzés: 1-3 m.nap)

Béres Magnézium B-komplex direkt szájban oldódó granulátum 20db

3.980 Ft
A gyártó összes terméke: Béres
Cikkszám: 5997207715927
0 db (Beszerzés: 1-3 m.nap)

Now B1-vitamin tabletta, 100 db

3.980 Ft
A gyártó összes terméke: Now
Cikkszám: 733739004468
0 db (Beszerzés: 1-3 m.nap)